З давніх-давен у кожній культурі світу музична творчість займає особливе місце. Тонку, невидну для ока, дію музики, живих створінь на все навколишнє ще в стародавніх традиціях було описано мовою вібрацій. І сьогодні глибоку, духовну, гармонізуючу і позитивну музику також називають вібраційною.

Коли ми перебуваємо у рівновазі і спокої, наше сприйняття музики і вібрацій може проявлятись на центральній нервовій системі, викликати відчуття легкого прохолодного потоку на долонях. Розвинути в собі якості, що дозволяють розрізняти ці тонкі вібраційні відчуття може кожна людина. Для цього необхідно, щоб наш внутрішній світ прийшов до рівноваги, до стану без протирічь. Тоді може включитися і запрацювати притаманний нам від народження механізм, що єднає нас з Цілим, з Творцем. Людина стає двічі народженою або реалізованою. Ми стаємо більш інтуітивними, більш чесними, люблячими і творчими.

За допомогою нових методів та сучасного обладнання можна зареєструвати миттєвий вплив музики на будь-якого слухача. Тонкий світ є настільки активним зараз, що навіть звичайним фотоапаратом іноді вдається отримати знімки, на яких проявляються вібраційні світлові ефекти.

Фотографії, що приведені нижче, були зняті послідовно одна за одною. Спробуйте направити до будь-якої із них свої руки і розрізнити відчуття на центрах долоней, на кінчиках пальців чи над головою. Якщо ніяких відчуттів не проявляється, то це може означати, що відповідальний за них внутрішній механізм, Ваша тонка енергія Кундаліні, перебуває в пасивному стані, дрімає. В такому разі можемо Вам порекомендувати отримати Самореалізацію простим і доступним способом, який пропонує Сахаджа Йога.

Великі генії минулого і теперішнього, такі як Бах, Моцарт, Гендель та багато інших народжувалися реалізованими людьми, з ясним відчуттям чистої суті музики і всього Цілого.

Неможливо сказати Бах чи Моцарт означають для мене більше. В музиці я не шукаю логіки. Сприймаю її інтуітивно в цілому і не знаю ніяких теорій. Мені ніколи не подобалась робота, якщо я не міг інтуітивно осягнути її внутрішню єдність, архітектуру... – А. Ейнштейн. Сторона людська, ст. 76

Як свідчать найновіші медичні дослідження, глибока музика, така, що створена реалізованими композиторами, незалежно від її жанру може справляти надзвичайний позитивний вплив на людей.